BUBAMARA NOVOSTI

NOVOSTI I DOGAĐANJA U VRTIĆU

Na međunarodnom skupu u DV Malešnica u Zagrebu ravnateljica Kristina Baršić Čavlović i odgojiteljica Ivana Perišić prezentirale su provođenje projekta "Pomahajmo v svet/Say Hello to the World" za koji su prošle godine dobili certifikat i titulu tolerantnog vrtića.
Za prezentiranje dobre prakse na skupu bili su izabrani neki od vrtića iz cijele Hrvatske ali i Crne Gore pa tako i najmlađi bjelovarski dječji vrtić Bubamara. Prezentacijom "Projekt Say Hello to the World kao poticaj za razvoj ključnih kompetencija cjeloživotnog učenja" predstavile su aktivnosti koje su provodile u odnosu na kompetencije iz  Nacionalnog kurikuluma. Sudjelovanjem u ovom projektu vrtić je dobio mogućnost prezentiranja aktivnosti i načina rada izvan Hrvatske. Kroz zajedničko promišljanje i realizaciju razvili smo još kvalitetniju praksu. Dobrobit kod djece u odnosu na sam projekt pokazuje da su djeca otvorenija za nova iskustva i svijet oko sebe, stvaraju i zastupaju svoje ideje i teorije, osvještavaju proces vlastitog učenja, razumiju i prihvaćaju druge i njihove različitosti te percipiraju sebe kao važan dio zajednice. 

IMG 20200213 195739
img55 13 2020 075531