Pčelice

OBILJEŽAVANJE SVJETSKOG DANA PRVE POMOĆI

     Dječji vrtić Bubamara je obilježio desetog rujna svjetski dan prve pomoći. Djeca iz najstarije skupine "Pčelice" su sudjelovala u aktivnosti tako što su morali klasificirati stvari koje ne smiju dirati ili raditi i opasne stvari koje ne smiju dirati ili raditi.

     Djeca su aktivnost i više nego uspješno riješila, dakle točno su klasificirali na jednu stranu sličice koje su opasne za njih i njihovu okolinu te stvari ili radnje koje nisu opasne. Slike ćemo potkrijepiti s nekim izjavama od djece;

     Tea Č.: "Peglu ne smijemo dirati kada je uključena u struju."

     Dora: "Nož ne smijemo dirati jer je oštar."

     Vito : " Ne smijemo se igrati sa čekićem i čavlima."

     Vanja: "Ne smijemo dirati lonac pun vruće vode."

     Djeca koja su sudjelovala u aktivnosti: Anastazija Sabo, Jelena Vukašinović, Dora Vuglovečki, Dorotea Ćuruvija, Ema Lebinac, Vanja Bodegraja, Tea Černelić, Marin Hanževački, Tia Poljan, Vito Šporčić, Petar Pavličić.

     Odgojiteljice: Martina Kiš, Marija Elena Haloš, Ana Halgaš